Біорозкладна упаковка з панцира краба

Біорозкладна упаковка з панцира краба


Warning: strlen() expects parameter 1 to be string, array given in /var/www/service/data/www/service-pack.com.ua/_controls/includes/classes/class.sys.php on line 1190

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/service/data/www/service-pack.com.ua/_controls/includes/common-top.php on line 481
25/July/2018(Wed) |

Вчені з Технологічного інституту Джорджії створили з целюлози та хітину прозорий біорозкладний матеріал.

У майбутньому він може замінити пластикові упаковки, йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі ACS Sustainable Chemistry & Engineering.
 
Всі елементи нового матеріалу існують у природі та розкладаються набагато швидше, ніж пластик. Хітін - основний елемент екзоскелету членистоногих, у тому числі ракоподібних та комах. третій полімер у складі матеріалу - полілактид, відновлюваний компонент, який одержують із кукурудзи або цукрової тростини.
 
Вчені додали у воду нановолокна хітину та наночастинки целюлози, перетворили їх на суспензію та нанесли на основу з полілактиду. За міцністю матеріал не поступається пластику - речовини «склейуються» завдяки позитивному заряду часток хітину та негативному у молекул целюлози. Новий матеріал виявився на 67% менш проникним для кисню, ніж поліетилентерефталат, із якого виготовляють пластик.
 
Зараз вчені шукають дешевий спосіб отримання хітину та досліджують матеріал на стійкість до водяної пари.